1-1 Wawreńczuk (71)
Przewoźniak (89) 2-1

Sędziował: Michał Woś
Widzów: ok. 500

Nie wiele zabrakło by ligowy outsider podzielił się punktami z liderem rozgrywek. Sensacja była blisko, jednak Portowcom szczęśliwie udało się doprowadzić do zwycięstwa.
Padający deszcz skutecznie utrudniał zawody i odstraszył kibiców, których zaledwie kilkuset oglądało środowy pojedynek. Niespodziewanie w pierwszych minutach na boisku dominował zespół Piasta, który potrafił wypracować sobie sytuacje bramkowe. Na szczęście strzały Szmulskiego i Szczęsnego nie były zbyt groźne. Portowcy w tym czasie nie potrafili przedrzeć się przez obronę Piasta. Momentami sytuacja na boisku wyglądała tak jakby drużyna gości grała siedmioma obrońcami. Pogoń mozolnie tworzyła atak pozycyjny, a Piast groźnie kontratakował. Dominacja gości zakończyła się po dwudziestu minutach gry, kiedy to Portowcy odnaleźli drogę do bramki gości.
W 27 minucie wychodzącego na pozycję Marka Kowala sfaulował Młynarczyk. Sędzia podyktował rzut wolny. Dobra wrzutka Tomasza Parzego. Do piłki najwyżej skakał Żaczek, jednak faulował przy tym bramkarza. Ostatnia groźna akcja pierwszej połowy należała jednak do Piasta. Błąd w komunikacji defensywy Pogoni wykorzystali gości. Na szczęście Szmulski zaskoczony obrotem sytuacji nie trafił w światło pustej bramki Pogoni.
Na przerwę Portowcy schodzili w nie najlepszych nastrojach. Bezbramkowy remis i przewaga gości to nie to, czego wszyscy się spodziewali.
Druga połowa zaczęła się jednak po myśli podopiecznych Mariusz Kurasa. Po uderzeniu Radosława Bilińskiego bramkarz gości wypuszcza piłkę przed siebie. Takiej wyśmienitej okazji nie mógł zmarnować Marek Kowal i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Ożywienie na boisku trwało tylko chwilę. Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola, a grząska murawa nie pozwalała na przeprowadzanie efektownych akcji. Ku zdumieniu garstki kibiców w 71 minucie do remisu doprowadzili goście. Koudou Doukrou po rajdzie lewą stroną odegrał z przed linii końcowej boiska, do wbiegającego w pole karne Grzegorza Wawreńczuka, który pokonał Damiana Wójcika. Po tej bramce gra na boisku wyraźnie się ożywiła. Piast poczuł wiatr w żaglach, a Portowców na pewni nie satysfakcjonował taki wynik. W tym momencie charakter pokazali Portowcy, którzy w 89 minucie strzelili bramkę. Błąd defensywy wykorzystał Chi-fon, który przedarł się pod bramkę Piasta i doskonale podał do Przewoźniaka, który posłał piłkę do pustej bramki. Do tym trafieniu piłkarzy i trenerów Pogoni ogarnął szał radości. Piłkarze Piasta mieli za złe, że nie przerwał gry, gdy jeden z nich leżał na boisku. Pretensje nie były słuszne. Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty, ale wynik nie uległ zmianie.
Niespodziewanie Pogoń omal nie zremisowała z Piastem Choszczno. To goście przeważali w pierwszej połowie. W drugiej udało im się doprowadzić do remisu, przerywając serię meczy bez straconej bramki Damiana Wójcika. Zwycięska bramka dla Pogoni padła dopiero w przedostatniej minucie.
(źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński )

Jacek Świercz, trener Piasta Choszczno: - Gratuluję trenerowi Kurasowi wyniku i mam nadzieję kolejnego kroku do awansu do II ligi. Chciałbym pogratulować i mieć nadzieję, że Mariusz Kuras będzie tym trenerem, który odnowi Dumę Pomorza. Podsumowując dzisiejszy mecz myślę, że moja drużyna, która z góry była skazywana w opinii kibiców na bardzo wysoką porażkę, postawiła twarde warunki liderowi i udało się nawiązać walkę. Za to muszę pochwalić swoich chłopców. Uważam, ze niektóre decyzje trójki sędziowskiej miał wpływ na przebieg zdarzeń, jednak w środowisku piłkarskim sędziów się nie ocenia i nie krytykuje. Przyjmuję z pokorą ten wynik i mam nadzieje, że będziemy mieli szansę rewanżu, może już nie w lidze, ale w pucharach.
Mariusz Kuras, trener Pogoni Szczecin: - Rzeźbiliśmy dzisiaj dłutem i to bardzo tępym dłutem i na pewno nie wyszły to rzeźby Michała Anioła. Mamy trzy punkty i z tego się cieszę. Chłopaki grali do końca i wcisnęliśmy ta bramkę na 2:1. Natomiast takiej bramki, jaką straciliśmy na 1:1, taki zespół jak mój nie może tracić. Chciałbym podkreślić , że Piast Choszczno rozegrał naprawdę dobre spotkanie i postawił bardzo wysoko poprzeczkę. My pod ta poprzeczkę nie powinniśmy przechodzić. Skoro potrafimy grać lepiej, to powinniśmy tak grać i wygrywać pewnie i zdecydowanie, a nie czekać na ostatnie minuty. Kiedyś ktoś napisał, że nie ma emocji na meczach Pogoni. Dziś na pewno emocje były. Cieszę się, bo takie zwycięstwa bardziej cieszą, niż takie w których wygrywa się po 8:0. W takich chwilach rodzi się zespół i rodzi się charakter. Ten charakter w pewnych momentach było widać i z tego można być zadowolonym. Natomiast nie można być zadowolonym z gry.
(źródło: PogoOnLine.pl/Dariusz Śliwński)

Fotorelacja:   Zdjęć: 16     autor: Cob

90' Sędzia zakończył spotkanie.
Pogoń dopisuje sobie kolejne trzy punkty. Niestety dzisiejszego nie można zaliczyć do udanych.
90' Ogromna radość Portowców po strzelonej bramce. Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty.
89' Gol! Przewoźniak zdobywa drugą bramkę Pogoni. Błąd defensywy Piasta wykorzytał Chi-fon, który obsłużył Przewoźniaka.
88' Przed polem karnym leży piłkarz Piasta. Pogoń nie przerywa gry. Zawodnik po chwili wstaje.
86' Ropiejko wywalczył rzut rożny. Gracze Piasta protestują. Miśta wybija głową poza pole karne.
84' Kowal wywalczył rzut rożny. Przewoźniak z 15 metrów minimalnie niecelnie.
84' Mariusz Kuras wzmacnia szyki ofensywne Pogoni.
83' Walburg upuszcza prac gry. W jego miejsce Maciej Ropiejko.
83' Chyba jedynie ofensywnie grający piłkarz Piasta Wawreńczuk, znów na spalonym.
82' Rzut wolny 25 metrów od bramki Piasta. Dośrodkowanie Przewoźniaka na raty łapię Galiński.
81' Wawreńczuk na spalonym.
80' Odważne wejście Młynarczyka przerwa atak Portowców.
79' Rzut rożny dla Pogoni. Galiński bez problemu łapię piłkę.
78' Po zdobytej bramce goście jeszcze bardziej skoncentrowali się na obronie.
76' Portowców nie interesuje remis. Dlatego napierają na bramkę gości. Rzut rożny dla Pogoni, co prawda zakończył się strzałem, ale piłka została wybita.
73' Odpowiedź Pogoni nieudana. Sędzia odgwizdał spalonego.
71' Gol! Kontra zespołu gości przyniosła remis. Koudou Doukrou z lewej strony zagrywa do Wawreńczuka, który pewnym strzałem pokonuje Wójcika.
70' Szmulski opuszcza boisko w jego miejsce wchodzi Rzepecki.
69' Po rajdzie prawą stroną boiska Chi-fon zostaje nieprzepisowo zatrzymany.
68' Biliński do Chi-fona, ten zagrywa wzdłuż linii końcowej. Akcję przerwa defensor Piasta, który wybija piłkę.
66' Kargol fauluje Szczepańskiego. Wolny 25 metrów od bramki Pogoni. Wójcik piąstkuję piłkę.
65' Rożny dla Pogoni. Najwyżej do piłki wyskoczył bramkarz Piasta.
63' Wolny dla Piasta z 45 metrów. Piłkę wybija Skrzypek. Piłkarze gości sygnalizują zagranie ręką - bezzasadnie.
62' Parzy opuszcza boisko. W jego miejsce Jarymowicz.
59' Szczęsny opuszcza boisko w jego miejsce wszedł Szczepański.
58' Chi-fon w pole karne. Nie ma tam nikogo z piłkarzy Pogoni, więc Galińskli bez problemu łapię piłkę.
55' Tomasz Parzy pokonał bramkarza Piasta. Niestety wcześniej rozległ się gwizdek sędziego.
53' Żółta kartka dla Chi-fona za faul na Dukindorfie.
52' Rzut rożny dla Pogoni. Galiński bez problemu łapie piłkę.
51' Biegnącego do piłki Wawreńczuka uprzedza Wójcik.
50' Bramka dla Pogoni nieco ożywiła nudny jak dotąd mecz.
47' Gol! Pozornie niegroźne uderzenie Kargola bramkarz Piasta wbija prosto przed siebie. Do piłki dopadł Kowal w najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.
46' Kiernicki opuszcza boisko. W jego miejsce wszedł Koudou Doukrou.
W drużynie Pogoni Niedźwieckiego zmienia Przewoźniak, a za Żaczka wszedł Rydzak.
Prawie pusty stadion, ulewny deszcz i bezbarwny pojedynek na boisku. Tak wyglądała pierwsza część spotkania.
45' Sędzia kończy najsłabszą jak dotąd połowę w wykonaniu Pogoni.
44' Na spalonym Kiernicki.
43' Piłkę po rzucie rożnym dla gospodarzy po raz kolejny przechwycili piłkarze Piasta.
42' Po okresie przewagi Pogoni, Piast kilka razy zagroził bramce Wójcika.
41' Dośrodkowanie w pole karne Pogoni przechwycił Wójcik.
40' Błąd w komunikacji pomiędzy Wojcikiem a obrońcami Pogoni doprowadził do groźnej sytuacji pod bramką Pogoni. Ostatecznie strzał na pustą bramkę okazał się niecelny. W głośny sposób swoich kolegów upomina Wójcik.
37' Strzał rozpaczy Kosakowskiego mocno niecelny.
36' Portowcy domagają się rzutu karnego po "faulu" na Tomaszu Parzym.
34' Chi-fon biegnie prawą stroną. Znalazł w polu karnym Marka Kowala. Napastnik Pogoni oddaje niegroźny strzał na bramkę Galińskiego.
33' Kolejny rożny dla Pogoni. Sędzie dopatrzył się przewinienia napastnika Pogoni.
31' Parzy faulowany 30 metrów od bramki. Sprytnie rozegrany rzut wolny. Strzał Kowala po rykoszecie opuszcza boisko.
31' Deszcz pada coraz silniej. Na pewno nie ułatwia to gry piłkarzom.
30' Trzeci rzut rożny dla Pogoni. Piłkę wypiąstkował Galiński.
29' Kolejny rożny dla Pogoni. Znów górą byli goście.
28' Kosakowski w pole karne. Wybijają obrońcy. Próba strzału z woleja przez Parzego również zatrzymana.
27' Młynarczyk fauluje wychodzącego na pozycję Kowala. Wrzutka w pole karne Parzego. Do piłki skacze Żaczek faulując przy tym bramkarza Piasta.
25' Tym razem Wareńczuk ucieka obrońcom Pogoni. Odważna interwencja Wójcika przed polem bramkowym zażegnuje niebezpieczeństwo.
24' Na spalonym Grzegorz Wawreńczuk.
22' Rzut wolny 30 metrów od bramki Piasta. Piłkę z pola karnego na raty wybijają piłkarze gości.
21' Parzy podaniem uruchamia Kosakowskiego, który przegrał pojedynek o piłkę z obrońcą Piasta.
20' Pierwszy rzut rożny dla Pogoni. Parzy w pole karne, jednak sędzia boczny znów sygnalizuję pozycję spaloną.
19' Wolny na wysokości linii pola karnego. Wójcik piąstkuje piłkę. Sędzia przerwa jednak grę wskazując na przewinienie napastnika gości.
18' Drużyna Piasta wygląda jakby grało w niej siedmiu obrońców. Większość piłkarzy muruje dostęp do własnej bramki. Nieliczni ograniczają się do coraz groźniejszych kontr.
16' Wawreńczuk powalony przez Kosakowskiego. Uderzenie z rzutu wolnego zablokował Parzy.
15' Kosakowski wrzuca piłę w pole karne, niestety za mocno.
14' - Podejdź wyżej! - pokrzykuje do swoich piłkarzy Mariusz Kuras. Portowcy faktycznie nie mogą sforsować defensywy Piasta.
12' Parzy na spalonym.
11' Portowcy nie potrafią zagrozić bramce Piasta.
10' Dariusza Szmulskiego próbowało zatrzymać dwóch piłkarzy Pogoni. Nie udało się to żadnemu z nich, jednak akcja gości nie zakończyła się strzałem na bramkę.
9' W dobrej sytuacji znalazł się Chi-fon. Niestety znowu spalony.
8' Rzut rożny dla Piasta. Wójcik pewnie łapie piłkę.
7' Pierwszy groźny atak Pogoni przerwa sędzia boczny wskazując na pozycję spaloną Michała Niedźwieckiego.
6' Kolejne niecelne uderzenie na bramkę Wójcika.
5' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni - bez strzału na bramkę.
3' Portowcy rozpoczynają atak pozycyjny. Do piłki wrzuconej w pole karne przez Walburga nie doszedł jednak żaden z piłkarzy Pogoni.
2' Dariusz Szmulski po raz pierwszy zagroził bramce Damiana Wójcika. Strzał nie okazał się jednak groźny.
1' Rozpoczynają goście. Pogoń dziś nietypowo w żółto-bordowych strojach.
Padający deszcz skutecznie odstraszył kibiców. Na stadionie zaledwie 300 fanów Pogoni.

W zaległym meczu 23. kolejki rozgrywek IV ligi Pogoń Szczecin będzie podejmować na własnym stadionie drużyną Piasta Choszczno.
W rundzie jesiennej Portowcy za sprawą Pawła Skrzypka skromnie wygrali z Piastem 1:0.

Piast Choszczno jest beniaminkami rozgrywek IV ligi. Jednak w odróżnieniu od innego debiutanta, Dębu Dębno, drużyna z Choszczna słabo radzi sobie na tym szczeblu rozgrywek.
Choć Piast jest outsiderem, potrafił sprawić problemy silniejszym rywalom, w tym także Pogoni. Jesienią Portowcy bezskutecznie męczyli się z defensywnie grającym Piastem aż do 82 minuty. Wtedy to stały fragment gry wykorzystał Paweł Skrzypek, czym samym zapewnił Pogoni trzy punkty.
Piast aktualnie z dorobkiem 22 punktów plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Wszystko wskazuje więc na to, że nasz najbliższy rywal będzie bronił się przed powrotem do V ligi. W tym roku piłkarze Piasta rozegrali zaledwie trzy spotkania. Na inauguracje rundy wiosennej Piast zremisował z Sokołem Pyrzyce (1:1), by w następnym spotkaniu ulec drużynie z Rewala (3:5). Wygrać udało się dopiero w pojedynku z ostatnią w tabeli Victorią Sianów (1:3).

Dla Pogoni Szczecin będzie to już szósty wiosenny pojedynek. Wiele wskazuje na to, że tak jak poprzednie zakończy się zwycięstwem Pogoni bez straty bramki.
Portowcy wiosną grają na wysokim poziomie i prawie bez problemów pokonują kolejnych rywali. Prawie, ponieważ, w ostatnim ligowym meczu drużyna Darzboru Szczecinek sprawiła Pogoni niemałe kłopoty. Darzbór stworzył sobie kilka naprawdę groźnych sytuacji bramkowych, a Portowcy długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Dopiero wprowadzony na drugą połowę spotkania Marek Kowal zapewnił zwycięstwo Pogoni.
Przy ustalaniu kadry na środowy mecz brany pod uwagę będzie mógł być Grzegorz Matlak, który po kontuzji wznowił treningi z drużyną. Do kadry po pauzie za żółte kartki wraca także Marek Walburg.
Trener Mariusz Kuras uczula swoich podopiecznych, że to zbyt duża pewność siebie i dopisywanie sobie kolejnych punktów jeszcze przed meczem może być największym zagrożeniem dla Portowców. W pojedynku z Piastem kolejną trudnością do przezwyciężenia może okazać się murowanie dostępu do własnej bramki przez rywali. Trudno oczekiwać, żeby Piast Choszczno zagrał otwartą piłkę.

Faworytem jest oczywiście drużyna Pogoni Szczecin. Jednak podobnie, jak jesienią może się okazać, że zwycięstwo nie przyjdzie tak łatwo.
Początek spotkania o godz. 18.00 (źródło: PogoOnLine.pl/Dariusz Śliwński)